ÜRÜNLERİMİZ

SÜT SOĞUTMA TANKI

Süt soğutma tankı, sağım sonrası süt içindeki yararlı bakteri ve besin değerlerini koruması için kullanılan süt deposudur.
Sütün içinde bulunan besin değerini ve aynı zamanda yararlı bakterileri koruması için süt soğutma tankı gereklidir. Süt soğutma tankı sütün yapısını ve kalitesini aynen korur.

SÜT ALIM ÜNİTESİ

Süt Alım grubu,sütün tankerlerden alınıp,depolama tanklarına aktarılması işlemini sağlar.Flexible bir boru ile,kapalı balans tankında oluşturulan vakum sayesinde tankerlerden sütün emilebilmesini sağlar.Balans tankında oluşur ve sütün havalanmasını ve içindeki olumsuz kokuların kısmen alınmasını sağlar .

SÜT NAKİL ÜNİTESİ

Komple Kalite seritifikalı paslanmaz çelik 40-50mm kalınlıkta izolasyon aralığı (opsiyon) Üstte 400/500 mm ithal menhol kapak, ürün giriş,havadanlık Kelebek vanalı, erkek rekorlu ürün çıkış İçerisinde sıfır likit kalacak şekilde tasarım Tank gövdesine uyumlu kapaklar Kaynaklı bölgeler 1.sınıf Argon TIG kaynağı olup, 1.sınıf pürüzsüz polisajlıdır.

YOĞURT ÜRETİM ÜNİTESİ

Yoğurt üretiminde sütün toplanıp fabrikaya getirilmesinden itibaren hassas ve ayrıntılı bir kontrol ve analiz süreci başlar. Fabrikaya kabul onayını alan sütler, yoğurt yapılmak üzere değerlendirilir. Süt, oldukça kompleks bir yapıya sahiptir.

AYRAN ÜRETİM ÜNİTESİ

Ayran, yoğurt, su ve tuzdan oluşan geleneksel bir Türk içeceğidir. Türk Gıda Kodeksi’ne göre ayran; ‘‘Yoğurda su katılarak veya kurumaddesi ayarlanan süte yoğurt kültürü ilave edilerek içilebilir kıvamda hazırlanan fermente üründür.’’ şeklinde tanımlanmaktadır.

BEYAZ PEYNİR ÜRETİM ÜNİTESİ

Beyaz peynir inek, koyun, keçi ve manda sütlerinden yapılabildiği gibi, bu sütlerin karışımından da yapılmaktadır. Peynire işlenecek süt taze olmalı ve içinde yabancı madde bulunmamalıdır. Sütte bulunan antibiyotik ve koruyucu maddeler sütün pıhtılaşmasını önlerler.

KAŞAR ÜRETİM ÜNİTESİ

Peynir, süt proteini kazeinin peynir mayası ve/veya peynir kültürü ile pıhtılaştırılması ve bu pıhtıdan peynir suyunun ayrılmasıyla elde edilen fermente bir süt ürünüdür.Tüm insanlığın paylaştığı lezzetlerden olan peynir, insanlık tarihi kadar eskidir. Kaşar peynirinin tarihi ise, o kadar da eski değildir.

LOR ÜRETİM ÜNİTESİ

Lor yumuşak kıvamlı peynir altı suyunun pıhtılaştırılması ile elde edilen bir süt ürünüdür. İtalyan peynirlerinden Ricotto’ya benzer. Kısa ömürlüdür. Tuzlu veya tuzsuz olarak üretilebilir. Çeşitli yemeklerde, kahvaltıda ve tatlılarda kullanılır.
 

TEREYAĞ ÜRETİM ÜNİTESİ

Süt ve mamülleri arasında önemli bir yeri olan tereyağı, ekonomik değeri bakımından da önemli bir süt ürünüdür. Tereyağı, önceleri kozmetik ve ilaç olarak kullanılmıştır. Tereyağının, gıda maddesi olarak taşıdığı önem 19.asrın başlarına kadar yaygın olarak bilinmiyordu.